Klempířské práce

Účelem klempířských prvků je chránit materiály a konstrukce stavby povětrnostním podmínkám trvanlivým materiálem a tím zvýšit životnost stavby. Mezi ochranné prvky můžeme zařadit z oblasti klempířiny: římsy, atiky, hřebeny, lemování prostupů a ukončení krytin.

Používané materiály

Pro klempířské práce nejčastěji využíváme:

 • ocelové plechy - černé, oboustranně pozinkované, zinkové, měděné nebo hliníkové
 • skoby a spony
 • hřebíky, vruty a šrouby
 • pásovou, tyčovou a drobnou tvarovanou ocel
 • střešní fólie

Okapové žlaby a svody

Okap neodvádí vodu. Okap je hrana střešní konstrukce. Pod okapem jsou pak okapové žlaby, lidově řečeno okapy. Mnoho klientů po nás chce okap, ale vlastně jde úplně o něco jiného. Okapové žlaby a svody jsou nedílnou součástí střechy. Stačí si vybrat materiál, je na Vás jestli zvolíte plastový okapový žlab a nebo naopak klasický pozinkovaný, každopádně Vám s výběrem rádi poradíme... a můžeme "stavět." Důležité je správně rozměřit délku všech potrubí a žlabů, úchyty a samozřejmě nutný sklon. Montáž okapů je jedna z klempířských prací, které provádíme na skoro každé střeše.

Hladké plechové krytiny

Umíme zrealizovat jakýkoliv povrch střešní krytiny. Mezi klempířské práce patří montáž plechových krytin. Ty vyžadují minimální sklon 7° a jednotlivé díly disponují rozměry nejčastěji 1 000 mm x 2 000 mm. Plechové krytiny se musejí připevňovat k plnému podbití a ve směru spádu opatřovat dvojitou ležatou drážkou.

Oplechování

V klempířině se nevyhnete opatření různých konstrukcí plechem, aby nedocházelo k poškození konstrukce vodou. Na přední straně oplechování ukončuje plech vždy okapnicí a celý plech realizujeme ve spádu kolem 5%. Důraz klademe nejen na kvalitu zpracování, ale také minimální přesahy pečlivě vybraných materiálů. Nedopustíme tak, aby klientovi do stavby začalo zatékat.

 • oplechování úžlabí
 • oplechování okapů
 • oplechování nadezdívek
 • oplechování říms
 • oplechování parapetů
 • oplechování atiky
 • oplechování komínů
 • oplechování okrajů střech
 • oplechování střechy

K oplechování využíváme všechny snad typy plechů, na které si vzpomenete. Od pozinkovaného plechu, přes plech nerezový, avšak nemusíte se brát, že bychom oplechování na vaší stavbě zanedbali z estetického pohledu. Vždy se snažíme aby vybraný plech stavbu doplnil a vaše střecha, tak vypadala hezky. 

Lemování 

Součástí lemování je opatřování plechem střešní nadezdívky a další průniky střešní krytinou. Tato oplechování zajišťují vodotěsné napojení krytiny na svislé plochy částí, které vystupují nad krytinu. Nejčastěji lemujeme konstrukce pozinkovaným plechem a tvar určujeme podle krytiny. Mezi nejčastěji lemované konstrukce patří komíny a světlíky u plochých střech, u šikmých střech to jsou pak střešní okna.

Střešní okna

Nedílnou součástí střechy jsou střešní okna. U nás používáme převážně dřevěná a plastová střešní okna Velux, která jsou kvalitní, dlouho vydrží a také jsou bezúdržbové. Půdní prostor určitě oživí a pustí do něj denní světlo. Na střešní okna je již dobré myslet už při plánování střechy, jelikož může být vhodné je realizovat pomocí vikýře, který určitě ocení majitelé střech, které mají hambálkový krov a obytné podkroví. Avšak neznamená to, že montáž střešních oken provádíme pouze při realizaci nové střechy, při rekonstrukci jsme schopni namontovat nové střešní okno tam, kde doposud nebylo. Střešní okno je převážně doménou šikmých střech, ale i pro ploché střechy nabízíme alternativu, a to světlíky a světlovod, případně zrealizujeme střešní výlezy.

Další klempířské práce

Věnujeme se kompletním službám klempířských prací. Naše služby jsou plně profesionální a tak nemusíte mít strach z nekvalitní práce. Máte dotaz ke klempířským pracím nebo máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.
Uveďte místo kde chcete stavbu realizovat.
Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem, kdy Vám můžeme nejlépe zavolat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.