Zateplení střech

Zateplení střechy je nezbytnou součástí stavby nového dobu nebo rekonstrukce střešního pláště. Pokud máte ve svém domu obytné podkroví nebo nad hlavou vlastníte plochou střechu, bez tepelné izolace střechy to nejde. Často vídáme stavby s půdou, která není zateplená. Zde izolace leží pouze na podhledu místnosti a celá půda tak v zimě mrzne a v létě se přehřívá. Střecha by měla být zateplená vždy - ať je podkroví obydlené nebo ne. 

Výhody zateplení střech

Před pár desítkami let nebyl na zateplení kladen takový důraz. Technologie pokročily, ceny za materiál i práci jsou výrazně nižší... tak proč nezateplovat.

  • ušetříte až 50% tepelné energie
  • v zimě tepelná izolace udrží teplo a v létě pak budete mít uvnitř příjemné klima
  • zateplení zvýší hodnotu Vašeho objektu

Volba tepelné izolace

Tepelná izolace musí vydržet desítky let a musí odolávat náročným podmínkám - mezi ty hlavní patří velké tepelné výkyvy. Proto bychom neměli volit tu nejlevnější izolaci. S výběrem správné izolace Vám rádi poradíme.

Hlavním parametrem při výběru izolace je tloušťka a tepelně-izolační vlastnosti. Tepelná izolace ale nemusí být nutně závislá na tloušťce. Možná právě naopak. Na trhu je mnoho izolačních materiálů s výbornými vlastnostmi a nízkou tepelnou propustností - a jsou velmi tenké (deska 30 mm - tepelný odpor 1,00 m2.K.W-1). Smyslem zateplení budovy je právě docílení co nejnižších tepelných ztrát.

Provádění zateplení střechy

Instalace tepelné izolace do souvrství střešního pláště u šikmé i ploché střechy není úplně jednoduchá a tak doporučujeme, abyste samotnou realizaci nechali na odbornících. Provedení instalace tepelné izolace je často důležitější, než samotný typ izolace. Neodborně provedená tepelná izolace může zavinit kondenzaci vody na konstrukci a především v podkroví pak díky tepelným mostům způsobuje v mnoha případech vznik plísně na omítce kolem oken. 

 

Kontaktujte nás

Potřebujete svou střechu zateplit nebo se chcete zeptat na nějaký detail k zateplení? Izolace střech umíme na jedničku a máme s nimi letité zkušenosti. Tudíž nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám odpovíme.

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte místo stavby. (Např. Horákova 26, Plzeň).
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.