Zateplení plochých střech

Ploché střechy najdeme nejčastěji na průmyslových objektech nebo panelových domech. I přesto je zde mnoho rodinných domků bez šikmé střechy. V létě přes střechu propalují sluneční paprsky nepříjemné horko, v zimě pak máte problém s vytápěním. Řešením je zateplení. Jednoduché nebo složité, na tom nezáleží. My za Vás tuto starost přebereme - v létě Vám díky našim službám bude příjemně a v zimě nebudete mrznout.

Jak zateplujeme my?

Volbou správného materiálu zateplení ploché střechy začíná. Bohužel nelze s jistotou říci, jaký materiál je nejvhodnější. Dokud Vaši střechu neuvidíme, nelze to prostě určit. Každá střecha si žádá jinou péči, jiné materiály a rozdílné vlastnosti tepelné izolace. Jediné, co lze říci s jistotou je to, že se nevyplatí na materiálu šetřit. Pokud se totiž pořídí nekvalitní materiál, může se celý zateplovací proces prodražit - často se totiž stává, že se musí nekvalitní materiál sundat a začít s kvalitním od začátku.

Tepelná izolace rovných střech je u nás nejčastěji prováděna deskami z speciálního polystyrenu PIR nebo extrudovaného polystyrenu XPS.

U dodatečného zateplení se v poslední době se stává trend zateplení foukaným polystyrenem, kdy se jakási pěna vhání do souvrství mezi obytným prostorem a nosnou konstrukcí střešního pláště. Foukaná izolace střech bohužel nelze provádět u každé střechy. Většinou se tak využívá zateplení z horní části střechy od krytiny.

Co s krytinou u dodatečného zateplení?

Buďto se může krytina sundat, střecha zateplit a následně se plochá střecha opatří novou vrstvou hydroizolace / střešního pláště. Občas lze využít postupu, kdy se na aktuální hydroizolaci klade zateplení a následně další hydroizolace, případně se tepelná izolace přesype zátěžovou vrstvou. Vzniká tak obrácené souvrství střechy. U něj máme tedy nosnou konstrukci, hydroizolaci, zateplení a vrstvu chránící tepelnou izolaci proti poškození nebo odfouknutí.

Vyplatí se zateplit?

Plochá střecha je konstrukce, kterou uniká hned po fasádě nejvíce tepla. Zateplením ušetříte klidně tisíce korun ročně. Samozřejmě musíme kalkulovat s náklady na materiál a realizaci. Návratnost takového projektu nemůžete počítat v řádech měsíců. Můžete ale počítat s průběžnou úsporou financí, se zvýšením hodnoty stavby a určitě také se zvýšením komfortu na bydlení.

Kontaktujte nás

Chtěli byste se dozvědět více? Máte zájem o naše služby? Pošlete nám nezávaznou poptávku, rádi Vám zdarma zašleme odhad nákladů nebo Vám poradíme s materiálem pro zateplení střechy. Můžete nás také kontaktovat telefonem.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.
Uveďte místo kde chcete stavbu realizovat.
Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem, kdy Vám můžeme nejlépe zavolat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.