Zateplení šikmých střech

U šikmých střech je zateplení jednodušší než u střech plochých a často je také méně nákladné. Existuje opět mnoho postupů a parametrů, podle čeho vybrat správnou tepelnou izolaci. Vždy vybíráme kvalitní a lety ověřené izolace a používáme pouze ty nejlepší postupy.

Dvě vrstvy izolace

Při zateplování střech by se mělo vždy dbát na kvalitu, protože by mohli vzniknout tepelné mosty. U tepelných mostů následně kondenzuje voda a konstrukci může především na povrchu obohatit plíseň. A to nechce nikdo. Proto využíváme tepelnou izolaci ve dvou vrstvách. První úrovní je zateplení šikmé střechy mezi krokvemi. Tím zabráníme prostupu tepla pravděpodobně nejvíce. Poté se zabýváme tepelnou izolací pod krokvemi - tedy směrem do interiéru. Tímto získáme správně odizolovanou konstrukci a tepelné mosty by měly být nanejvýš minimální.

Zateplení do detailů

Nejdůležitější je správné zateplení jednotlivých konstrukcí, které jakýmkoli způsobem zasahují do souvrství střešního pláště. Mezi takové konstrukce patří například střešní okna, komíny nebo odvětrání kanalizačního potrubí. U těchto konstrukcí hrozí největší prostup tepla a s tím spojná největší kondenzace vodních par.

Zateplování po několika letech

Dodatečné zateplení je vždy složitější a náročnější. I zde platí, že záleží na typu konstrukce - obytné podkroví, půda. U obytného podkroví je dodatečné zateplení asi nejobtížnější - buďto je nutné sundat všechny podhledy nebo lze využít foukané tepelné izolace. U půdy pak lze většinou střechu dozateplit běžným způsobem - kladením tepelné izolace mezi krokve a pod ně. Existuje mnoho pravidel, ale bez posouzení aktuálního stavu střechy a jejího okolí nelze stoprocentně říci, jaké dodatečné zateplení je nejvhodnější.

Kontaktujte nás

Máte dotaz k zateplení šikmých střech nebo dodatečnému zateplení? Neváhejte nás kontaktovat nebo nám zašlete nezávaznou poptávku, klidně i s dotazem a přiblížením vašeho problému.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.
Uveďte místo kde chcete stavbu realizovat.
Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem, kdy Vám můžeme nejlépe zavolat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.