Opravy a rekonstrukce střech

V případě poškození střechy ještě není úplně nezbytná její kompletní náhrada za novou. Téměř vše se dá i v dnešní době moderních technologií opravit. Střecha jako konstrukce taková je totiž už tisíce let založena na stejném principu a existuje mnoho metod oprav.

Oprava poškozené šikmé střechy

Oprava šikmých střech je podstatně jednodušší, než je tomu u střech plochých. Pokud se budeme bavit pouze o střešním plášti a nikoli o krovu, oprava je doopravdy snadná. Záleží však na typu krytiny.

Betonové či pálené keramické tašky

Oprava prasklých kusů je jednoduchá a zabere pouze pár minut. Nejtěžším úkolem u této opravy je bezpochyby sehnání správného typu tašky, protože se ne všechny typy vyrábí po desítky let stejné. Povrchové úpravy se zde liší na hrubou a glazovanou, odstíny se mění podle aktuálních trendů. Při realizaci nové střechy tak doporučujeme uschovat několik kusů tašek na půdě nebo ve sklepě. Jednou se budou hodit. 

Pokud však náhradní tašky nemáte, pokusíme se zajistit co nejpodobnější typ a v případě odpovídajícího vzhledu dodáme i náhradní kusy. 

 

Plechové krytiny

U plechových krytin je to jednoduché. Pokud je krytina zrezivělá, doporučujeme její kompletní náhradu za novou. Lze také nahradit pouze část krytiny, zde nastává opět problém se stejným vzorem a barvou. U plechových krytin ale není problém s výrobou na zakázku a následným zakázkovým lakováním. Při rekonstrukci se rozebere okolí poškozeného kusu, ten se vymění a následně se vše vrátí do původní podoby. Samozřejmě bez poškození.

Asfaltové krytiny

Pro asfaltové krytiny je jejich náhrada složitější, jelikož jsou díky působení tepla jednotlivé kusy k sobě přilepeny. Oprava je ale také poměrně jednoduchá a rychlá.

Oprava poškozených plochých střech

K poškození plochých střech dochází nejčastěji kvůli použití špatných materiálů či technologie. Mnoho problémů také vzniká špatnou údržbou nebo vstupem na střechu (v případě nepochozí ploché střechy). U plochých střech se až 75% všech problémů týká porušení vodotěsných izolací v ploše. V další čtvrtině případů může být vnik vody způsoben špatným zakončením u světlíků, komínů nebo u atik.

U klasického souvrství ploché střechy s hydroizolací jako poslední vrstvou směrem k obloze je oprava často snadno řešitelná. V případě, že voda nestihla vyboulit hydroizolaci v okolí poškozeného místa, lze toto místo přeplátovat dalším kusem hydroizolace. Pokud je však voda pod hydroizolací, nezbývá většinou nic jiného, než celou hydroizolaci strhnout, vysušit nebo vyměnit i další vrstvy a položit hydroizolaci novou. Nejsložitější je většinou určení samotného poškozeného místa - nemusí se vždy jednat o viditelné trhliny v izolaci.

U dvouplášťových střech je oprava složitější a záleží vždy na typu poškození

Úprava souvrství střech 

Mezi poměrně běžné realizace patří například dozateplení, a to především u střech šikmých. U takového typu rekonstrukce musíme rozebrat celou střešní krytinu až ke krokvím, mezi které klademe tepelnou izolaci. Následně zde doplníme původní souvrství nazpět. U doplnění tepelné izolace klesá nejen prostup tepla z objektu, ale také se zvyšuje hodnota celé stavby

K rekonstrukci střech můžeme zařadit také možnost výměny nebo opravy střešních oken, opravy komínů, oplechování atik a okapů nebo rekonstrukce okapových žlabů a svodů.

Oprava krovů

Pokud je krov poškozený, neznamená to nutnost sundání celého souvrství střešního pláště nebo nutnost kompletní náhrady. I krov je možné opravit, často za poměrně nízkou částku. Krovy lze vyztužit jak podélným, tak příčným směrem. Běžně také provádíme náhrady jednotlivých prvků krovu za nové. K opravě krovů se dozvíte více v sekci Krovy.

Kontaktujte nás

Máte problém se svou plochou nebo šikmou střechou? Nechcete platit zbytečně peníze navíc, myslíte, že bude stačit oprava? Neváhejte nás kontaktovat a my posoudíme stav střechy, náročnost opravy a návrh postupu rekonstrukce.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.
Uveďte místo kde chcete stavbu realizovat.
Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem, kdy Vám můžeme nejlépe zavolat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.