Sedlové střechy

Sedlové střechy jsou jedním z nejstarších tvarů střech, používají se již stovky let, až dodnes. Za dobu svojí existence si zasloužila sedlová střecha přezdívku "Áčko", jelikož je složena z dvou šikmých střešních rovin ohraničený horní hranou a dvěma štíty. Díky své lehké konstrukci je sedlová střecha schopna eliminovat možnost zatékání na minimum, jelikož na ní nenajdeme místo, kde by se mohla voda hromadit a zatéct.

Naopak nevýhodou je, že když se zvolí malý sklon rovin, tak bude podkroví stísněné.  

Konstrukce

Konstrukce sedlové střechy je jednoduchá, skládá se z jednoduchého krovu, který přenáší veškeré zatížení do základů. Nejčastěji jsou pro stavbu sedlové střechy využívané tyto typy krovů:

  • Prostý krov
  • Vaznicový krov
  • Hambálkový krov

Z referencí

Se sedlovými střechami máme již spoustu zkušeností, neváhejte a podívejte se na naše vybrané reference.

Realizace na Sedlové střeše Sedlová střecha rodiného domu v Chodově Kompletně nová střecha pro rodinný důmNová sedlová střecha rodiného domu v Podběžovicích Nová střešní krytina na sedlové střešeNová střešní krytina na sedlové střeše

Kontaktujte nás

Zaujala vás sedlová střecha a chystáte se stavět novou střechu, nebo chcete rekonstruovat tu stávající? Neváhejte nás kontaktovat, my se s vámi spojíme a provedeme nezávaznou kalkulaci přesně dle vašich potřeb.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.
Uveďte místo kde chcete stavbu realizovat.
Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem, kdy Vám můžeme nejlépe zavolat.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.